Best Sellers

Baseny drewniane

Baseny drewniane uzyskują bardzo naturalny wygląd i dobrą stabilność. Są tańsze niż klasyczne murowane baseny. Przeczytaj więcej o basenach KARIBU, UBBINK z drewnianymi ścianami wykonanymi z wytrzymałego skandynawskiego świerku.


  • Show Sidebar

Istnieje 19 produktów.

Sortuj według:
Wyświetlanie 1-18 z 19 elementów

Filtry aktywne

Naturalny i wytrzymały: planowanie basenu z drewna do własnego ogrodu

Baseny drewniane uzyskują bardzo naturalny wygląd i dobrą stabilność. Są tańsze niż klasyczne murowane baseny. Przeczytaj więcej o basenach KARIBU, UBBINK z drewnianymi ścianami wykonanymi z wytrzymałego skandynawskiego świerku.

Basen z drewna - co to jest?

Drewniany basen to podniesiony basen ze ścianą z skandynawskiego świerku. Ścianki boczne składają się z pojedynczych desek, które są łączone podczas montażu i mają grubość 38 mm. Wewnątrz basen jest wyłożony solidną folią o grubości 0,6 mm, która doskonale go uszczelnia. Drewniane ośmiokątne baseny KARIBU z praktycznym tarasem uprawowym są dostępne o pojemności 11,3 i 16,3 metra sześciennego i  1,11 metra wysokości wody. Pozwalają one na łatwą zabawę i pływanie. Dostarczamy nasze wysokiej jakości drewniane baseny w zestawach DIY z wybranymi akcesoriami i technologią basenową, takimi jak system filtrów, folią i drabiną.

Drewniany basen w szczegółach

    Naturalna atmosfera: drewniany basen posiada ściany basenu wykonane z wysokiej jakości i solidnych drewnianych desek z drewna świerkowego, które sprawią wyjątkową atmosferę na terenie posiadłości. Zwłaszcza w bujnych ogrodach, gdzie przyroda jest na pierwszym planie, podkreśla naturalną atmosferę i staje się wizualną atrakcją. Wygląda więc na znacznie bardziej wartościową i solidną konstrukcję niż baseny murowane
    
Stosunek jakości do ceny: drewniany zestaw basenowy to niedroga alternatywa dla klasycznego basenu z cegły lub betonu. Wysiłek jest ograniczony. W porównaniu do innych  rozkładanych basenów foliowych, drewniany basen jest nieco droższy, ale nadal oferuje bardzo dobrą alternatywę ceny do jakości: dzięki solidnym drewnianym deskom jest bardziej wytrzymały i trwały.

    
Dzięki ściance basenu wykonanej z drewna świerkowego basen jest wyjątkowo wytrzymały i trwały. Świerk rośnie bardzo powoli w północnej Europie z powodu trudnych warunków klimatycznych. W rezultacie powstają szczególnie ciasne słoje roczne, które nadają drewnu wysoką wytrzymałość i elastyczność. Kolejną zaletą świerka skandynawskiego jest niska zawartość żywicy w porównaniu ze świerkiem rodzimym. Dodatkowo dostarczamy wszystkie zestawy basenów  ze szczególnie odpornymi impregnowanymi ciśnieniowo (KDI) drewnianymi deskami.

Zestaw dla majsterkowiczów - basen wykonywany samodzielnie

Konstruowanie drewnianego basenu polega na łączeniu  poszczególnych desek,  chociaż nieco dłużej to trwa niż w prostych basenach rozkładanych , na przykład z metalową ramą i folią. W porównaniu do bardziej rozbudowanych murowanych lub betonowych basenów, jednak wysiłek jest znacznie mniejszy. Nasze zestawy są dostarczane ze szczegółową instrukcją montażu, dzięki czemu można łatwo zbudować własny basen z drewna z niewielkimi umiejętnościami manualnymi. Wiedza uprzednia nie jest wymagana. . Alternatywnie możemy zaoferować usługę złożenia za dodatkową opłatą, dzięki czemu można usiąść i zrelaksować się.

Dodatkowy taras i zarazem miejsce do ukrycia urządzeń basenowych  

Na tarasie słonecznym można nie tylko odpocząć w najlepszy sposób, ale w pomieszczeniu technicznym poniżej można ukryć wyposażenie techniczne, takie jak system filtrów i pompa cyrkulacyjna. Ponadto jest chroniony przed czynnikami atmosferycznymi. Drewniane baseny KARIBU,  są dostępne ze średnim tarasem lub połączonym środkowym i bocznym tarasem. Zobacz przegląd wszystkich dostępnych modeli w naszej kategorii Baseny drewniane.